no image loading!

پنجشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۲

این آزمون اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم برگزار می شود. کلیه سرفصل ها در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد.

.

بخش های آزمون

این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است:

    بخش مهارت شنیداری  شامل ۳۰ سوال شنیداری در ۱۵ دقیقه(Listening Comprehension)

    گرامر و ساختار شامل ۳۰ تست در ۲۰ دقیقه(Structure and Written Expression)

    مهارت درک مطلب شامل ۴۰ تست در ۴۰ دقیقه(reading comprehension)

تاریخ اعلام نتایج آزمون

این زبان تقریبا هر ماه توسط وزارت علوم برگزار می گردد و نتایج آن معمولا ۳ تا ۴ روز بعد از طریق وب سایت این آزمون اعلام می گردد. داوطلبین می توانند کارنامه خود را از طریق وب سایت دریافت کنند یا با مراجعه به سازمان دانشجویان خارج از کشور آن را دریافت کنند. مدرک ام اس ار تی از طریق این سایت برای دانشگاه ها قابل تایید است به این معنی که پس از ارایه مدرک به دانشگاه ها برای مصاحبه های دکتری ، دانشگاه ها می توانند از طریق کد رهگیری پایین مدرک از صحت آن وب سایت آزمون زبان وزارت علوم اطمینان پیدا کنند.

 شیوه آماده شدن برای آزمون زبان

 برای آمادگی آزمون زبان سه مهارت را در زبان خود تقویت کنید. ابتدا باید کتاب های مرجع آزمون زبان ام اس ار تی شامل کتاب های لغت و گرامر را مرور کنید. لغات آزمون ام اس آر تی چندان سخت نیست و با مطالعه کتاب هاب ۵۰۴ و کلمه های ضروری تافل می توانید تا حد زیادی از نظر لغات خود را برای این آزمون آماده کنید. برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگ من را مطالعه کنید. برای بخش درک مطلب شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید که می توانید با مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته این آزمون خود را به سطح آکمادگی مطلوب برسانید. فراموش نکنید که زمان این آزمون بسیار کم است و یکی از مهم ترین چالش های شما در این آزمون سرعت تست زنی و مدیریت زمان است. برای بخش مهارت شنیداری نیز شما باید تمرین زیاد داشته باشید که با دانلود منابع شنیداری پی اچ دی پارس علاوه بر آمادگی برای آزمون زبان ام اس ار تی می توانید برای سایر آزمون های زبان نیز به آمادگی مطلوب برسید.

در حد آشنایی با زبان انگلیسی دبیرستان

حضوری

دوره های مشابه